PostHeaderIcon Príliš dospelá na to, aby sa mohla ísť chichotať

Prikrčený tieň v rohu sály.

Tiež by chcela tancovať, tiež by chcela rozdávať úsmevy a telefónne čísla naivným uchám, primladým rytierom  chrániacim dievčenskú nepoctivosť.

Tiež by sa chcela od nesmelých čudákov študákov nechávať pozývať na pivo a škľabiť sa, keď jej svojim rečníckym umením vnútia štamprlík hruškovice.

Tiež by si chcela zakopávať o vlastné nohy v jemných (dokonca sieťkovaných) pančuškách dlhé až po zem, predĺžené ešte absurdne sexy opätkami.

Tiež by si chcela nechať vypotiť na ľavú lopatku otlačok dlane niektorého z okolitých mladých mužov tváriacich sa ako by im k pravému gentlemanovi chýbali noviny, ušatá leňoška a kubánska cigara šúľaná na dlhých čiernych stehnách rodinného sluhu Boba.

Tiež by sa chcela chichotať na dámskej toalete, požičiavať si hrebeň výmenou za parfum, ohovárať momentálne neprítomné spoluchichotnice a robiť sa dospelou preháňaním množstva rúžu toho odtieňa červenej, aký nosila Marilyn Monroe.

Tiež by chcela snívať o veľkej kariére manažérky, herečky či kaderníčky, o rodine s aspoň dvoma deťmi, aby nemala rozmaznaného jedináčika, o ideálnom mužovi, ktorý je múdry, nefajčí, nepije, nikdy sa nebije a neexistuje.

Lenže sa narodila v situácii, z ktorej nemohlo vzniknúť dievča, ktoré by si toto všetko mohlo dovoliť. Otecko jej z krídel zotrel motýlí prášok a mamička odišla vo večnom opare k ostatným absintovým vílam, a tak je ich úžasná dcérka už príliš dospelá a príliš nebezstarostná na to, aby sa odvážila vyjsť zo svojho kútika za mramorovým stĺpom…

Leave a Reply

Rubriky