PostHeaderIcon Nezáviď, nenáviď, neprijímaj, vytváraj.

Čítaš jej články. Teda oni sa volajú blogy a sú na jej webke, ale správne majú byť článkami.

Takže znovu, čítaš jej články, a ticho závidíš. Je geniálna, pracuje so slovami ako nikto, chceš to tiež vedieť. A vlastne to vieš, veď ti to povedal. A pár ďalších vraví to isté. Že vraj ste rovnaké, rovnako krásne, rovnako múdre, rovnaké spisovateľky, každá originálna ako otlačok prsta.

Dredy rozhodené okolo hlavy tváriace sa na svätožiaru, baletka bez nohy, klaun bez úsmevu, prostitútka mladšia než nevinnosť. A nesväté deti, stratený dospelávi v stratenom svete. To ti utkvelo z jej článkov, z jej úvah, z jej nádherne chybovo poskladaných slov. Básne plné dekadencie a smútku, surové ako krv striekajúca z tepny. Sex, láska, romantické prúsery, ktoré sú prúsermi, lebo romantika je napiču.

Občas si ňou, občas si niekým iným, občas dokonca sama sebou, ale to sa nestáva často. Niekedy si želáš, aby neexistovala, aby si mala jej talent, aby si bola lepšia, alebo aspoň horšia len o málo, len o to, čo sa dokážeš zlepšiť. A keď nepíše, je to ako by zomierala jej časť v tebe. Ako by odchádzala tá dekadentná, zlá, ironická realistka v neexistujúcom svete.

Billiejean http://www.birdz.sk/webka/billiejean/. Je perfektná.

Leave a Reply

Rubriky